Pitch / pārliecināšanas runas

Pitch / pārliecināšanas runas

Pēdējās dienas esmu aizrāvies ar ASV šova Shark Tank skatīšanos. YouTube vietnē var redzēt tik daudz video, kā tiek slēgti labākie biznesa darījumi. Dalībnieku ir daudz, bet veiksmīgi darījumi tiek noslēgti tikai ar tiem, kuri ir pārliecināti un tic savam piedāvājumam tik stipri, ka investorus pārliecināt vairs nav grūti. Viņi izstaro tādu dabisku harismu, kas investorus vienkārši pievelk kā haizivi kārdinošā ēsma okeāna vidū. Esmu priecīgs, ka notiek tāds šovs kā Shark Tank, jo jebkurš to skatoties var daudz ko iegūt un iemācīties.

Gribi zināt, kas ir tā atslēga, kura palīdz noslēgt veiksmīgus darījumus Shark Tank šovā?

Skatoties labākās Shark Tank epizodes, var pamanīt, ka tiek izmantota PITCH pārliecināšanas runas tehnika. Tāpēc izdomāju padalīties ar dažiem labākajiem piemēriem, lai arī Tu varētu saprast, kura ir tā veiksmīgākā pārliecināšanas atslēga. Īsumā par PITCH pārliecināšanas runas tehniku…

Produkts. Zini savus ciparus (know your numbers)

Šis punkts it kā ir pašsaprotams, bet āķis slēpjas kaut kur citur, nevis tajā, vai zini, par ko Tu runā. Izcils piemērs ir šis 15 gadus jaunais puisis, kurš aizkustināja haizivis ar savām zināšanām un ieguva ļoti izdevīgu piedāvājumu.

Galvenā problēma ir tāda, ka ļoti daudz kas mums šķiet pašsaprotams. Mēs pat iedomāties nevaram, ka mūsu visspēcīgākais pārliecināšanas arguments varētu slēpties kādā ikdienišķā klienta problēmas risinājumā, oriģināla, bet neliela projekta pieminēšanā, spilgtā statistikā vai pat personīgās pieredzes stāstā. Visbiežāk Runas skolas darbnīcās šie argumentācijas “dimanti” atklājas, meklējot atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

Kāds ir Tavs nozīmīgākais projekts, ar kuru Tu lepojies?

Kāds ir Tavs populārākais projekts, par kuru ir rakstīts medijos?

Kāds ir Tavs sarežģītākais projekts, kura īstenošanas laikā Tev vajadzēja pārvarēt ļoti nopietnus šķēršļus?

Tava personība

Tavi klausītāji cenšas iegūt maksimāli daudz informācijas par Tavu biznesu vai produktu. Arī Tava personība, balss un neverbālā komunikācija nosaka, vai Tu iepatiksies viņiem, vai nē. Publikas uztveres psiholoģija ir tāda, ka produkts vai ideja, par ko ir runa, tiek identificēts ar runātāja personību.

Šis ir brīnišķīgs piemērs, kā harisma un pārliecība nostrādāja par labu darījuma noslēgšanai. Daži ieteikumi, kas Tev varētu palīdzēt: Stabilitāte. Tev ir jājūtas fiziski stabilam, kājas plecu platumā un taisna mugura. Tava stāja uzreiz rādīs pareizo priekšstatu par nopietnu un uzticamu cilvēku un ideju, kuru Tu pārstāvi. "Saimnieka attieksme”. Centies runāt ar tieši šādu attieksmi – es te esmu saimnieks/saimniece. Šis aktieriskais uzdevums uzreiz izmainīs Tavu runas veidu, tas kļūs nosvērtāks, drošāks, un Tu kļūsi pamanāmāks. Katrā ziņā Tevi atcerēsies.

Informācijas 'iepakošana'

Saturs ir karalis un vienmēr tāds būs. Lielākais izaicinājums, vai Tu spēj “iepakot” sava produkta informāciju viegli uztveramā, aizraujošā un ļoti “garšīgā” formā! Lūk, te ir labs piemērs no Shark Tank, kur tieši satura "iepakošana" nostrādāja par labu darījuma noslēgšanai.

Varu uzskaitīt dažas vērtīgas metodes un konkrētus ieteikumus, kā labāk “iepakot” savu informāciju: “Vecmāmiņas tests” (granny test). Izstāsti visu savu runu, it kā Tevī klausītos vecmāmiņa, kurai ir ļoti grūti Tevi saprast. Šī ir lieliska metode, kura liek Tev izvēlēties vieglāko runas formātu. Mikro-stāsts. Noteikti izstāsti mikro-stāstu no savas pieredzes, kurā Tu atrisināji kādu konkrētu klienta problēmu. Izmanto analoģijas un salīdzinājumus. Tas ir ātrākais un jaudīgākais instruments, kā “garšīgi” un efektīvi izskaidrot sarežģītu informāciju.

Kas vēl jāņem vērā, lai Tu varētu apgūt veiksmīgas PITCH - pārliecināšanas runas spējas?

Svarīgākais PITCH runas tehnikā – pirmo minūšu laikā, patiesībā pat 10 sekunžu laikā – pārliecināt publiku, ka esi UZMANĪBAS UN IEKLAUSĪŠANĀS VĒRTS. Pirmās minūtes no Tavas runas klausītājos ieprogrammē to, kā Tevi uztvert. Pirmais iespaids noteiks visu Tavu runu. Ja Tavs mērķis ir veiksmīgi darījumi, tad PITCH tehnika ir vislabākais un ātrākais veids, kā tos iegūt un sasniegt profesionālos mērķus. 

Senākie posti
Jaunākie posti

Atstāt komentāru

Aizvērt

PUBLISKĀS RUNAS PAMATI

Klātienes praktiskā darbnīca

Praktizējiet visus svarīgākos publiskās runas elementus sākot no neverbālās komunikācijas un struktūru veidošanas, līdz pat storytelling un uztraukuma kontrolei režisora Viestura Meikšāna vadībā.

Uzzināt vairāk

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.

Meklēt

Tavs grozs tukšs. Kā tā?
Uz katalogu