Neverbālās komunikācijas triki un ieteikumi
Viestura Meikšāna vebinārs "Uztraukuma kontrole perfekcionistiem (un ne tikai)" 9. novembrī
0 Grozs
Pievienots grozam
  Jūsu grozā ir produkti
  Jums grozā ir 1 produkti
   Kopā

   Neverbālās komunikācijas triki un ieteikumi

   21 04, 2020

   Lai verbālā saskarsme jeb publiskā runa izdotos spīdoši, būtiski pastrādāt ar ķermeņa valodu, žestiem, plastiku un stāju.

   Liekas, ka komunikācija ar Jūsu publiku notiek pārsvarā ar balsi. Kaut gan tas ir tikai viens no izteiksmes līdzekļiem. Arī Runas Skolas balss atvēršanas darbnīcās Zanes Daudziņas vadībā, ļoti liels uzsvars tiek likts uz darbu ar ķermeni jeb neverbālo komunikāciju. Turklāt, ja pārzināsiet neverbālās komunikācijas trikus, varēsiet atšifrēt arī publikas noskaņojumu pret Jums.

   Mēs visi, vairāk vai mazāk, bet zinām, ka pēc ķermeņa valodas var atšifrēt runātāja noskaņojumu, pārliecības līmeni un to, vai viņš tēmu pārzin ļoti labi, vai arī ir tikai iemācījies no galvas tekstu.

   Lai uz skatuves izskatītos pēc iespējas pārliecinošāk, tad būtu vērts apgūt ķermeņa valodas nianses. Tā saucamās varas pozīcijas var palīdzēt mums sākt attiecīgi justies – iegūt pārliecību un drosmi.

   Kā ķermeņa valoda var pilnībā izmainīt Tavu publisko runu?

   Eimija Kadija, Hārvardas Biznesa skolas profesore un pētniece, ir izpētījusi, kā ķermenis var palīdzēt sagatavoties atbildīgai prezentācijai.

   Ir nepārprotama likumsakarība starp ķermeņa pozu un uzvedību, kas būtu jāiegaumē.

   Ķermenis maina domāšanu---> domāšana maina uzvedību---> uzvedība ietekmē sasniedzamos rezultātus.
   Kā var ātri atgūt pārliecību pirms prezentācijas?

   Ja gaidāma svarīga publiskā runa, atbildīga uzstāšanās, prezentācija, konference u.tml., iesakām pirms tam atrast kādu klusu stūrīti sev, un vismaz 2 minūtes pastāvēt šajā varas pozīcijā.
   Tā ir – rokas turam augšā (lai siluetā veidojas V burts), gluži kā uzvarētājs. Pat ja jūtamies uztraukti, norūpējušies, 2 minūtes ir tas, kas var palīdzēt Jums sajust vismaz kripatiņu pārliecības. Un regulāra, apzināta varas pozīciju praktizēšana ar laiku Jums palīdzēs justies uz skatuves arvien labāk, pārliecinošāk un varenāk.

   Tātad, lai izdotos spīdoša un atmiņā paliekoša publiskā uzstāšanās, nepieciešams labi sagatavoties, pārzināt runājamo materiālu un būt pārliecinātam.


   Neverbālā saskarsme

   Publiskā runa parasti asociējas ar tekstu. Ar vēstījumu, kas ir ietērpts vārdos. Dominējoši mēs tiešām uztveram runāto vārdu, bet pamēģiniet atcerēties tās uzstāšanās reizes, kad Jūs, esot skatītāju zālē, esat pieķēruši sevi pie domas, ka kaut kas nav kārtībā ar to cilvēku uz skatuves. Kaut kā viņš vai viņa nedabīgi kustās un vai nekustās.

   Žesti - ieteikums, ko nedarīt

   Cenšaties rokas turēt saules pinuma rajonā. Tā ir aktīvā runāšanas pozīcija un klausītājiem liekas, ka runātājs ir gatavs būt aktīvs un vēstīt. Katrā ziņā - neturiet rokas gar sāniem! Tas izskatās ļoti nedabīgi un rada sajūtu par nepārliecinātu runātāju. Ja Jums pašiem nav neērti šādi turēt rokas, vienalga - cenšaties tās turēt saules pinuma rajonā. Jūsu publikas labad!

   Novēlam, lai Jūsu nākamā uzstāšanās ir vēl izcilāka, izmantojot neverbālās komunikācijas trikus!

   Jūsu žesti un ķermeņa valoda būs pārliecinoša, ja zināsiet runas materiālu.

   Uzziniet, kā izvairīties no teksta aizmiršanas uzstāšanās laikā mūsu bezmaksas vebinārā!


   Režisora Viestura Meikšāna BEZMAKSAS vebinārs:


   "6 efektīvi veidi, kā izvairīties no teksta aizmiršanas runas laikā"

    Pieejas kodu vebināram nosūtīsim Jums uz e-pastu!

    Section