HUMORS | Kā likt savai auditorijai pasmaidīt?
Viestura Meikšāna vebinārs "Uztraukuma kontrole perfekcionistiem (un ne tikai)" 9. novembrī
0 Grozs
Pievienots grozam
  Jūsu grozā ir produkti
  Jums grozā ir 1 produkti
   Kopā

   HUMORS | Kā likt savai auditorijai pasmaidīt?

   21 04, 2020


   Vienmēr ir ļoti vērtīgi saņemt kādu atgriezenisko saiti no savas publikas.
   Ja tie ir SMIEKLI, tad ziniet, ka Jūsu humora izjūta ir nostrādājusi.

   Smiekli ir rādītājs, pēc kura varat nolasīt - publika Jūsu prezentāciju uztver par IZCILU.

   Gaumīga humora izjūta ir īpašība, kas ir attīstāma.
   Kā to izdarīt - lasiet šajā rakstā!

   "Es plānoju slepkavību" jeb kāpēc attīstīt humora izjūtu

   Vienā runas meistarklasē iznāca priekšā kāda brīnišķīga, saulaina un pozitīva dāma. Uz viņu skatoties, gribējās smaidīt. Pirmā frāze, ko viņa teica, bija: "Es plānoju slepkavību!" Protams, ka zālē esošie 50 cilvēki neko tādu no šīs saulainās dāmas nebija gaidījuši. Cilvēki, var teikt, "uzsprāga" smieklu vētrā!

   Humors liek publikai pasmaidīt. Izcils humors liks publikai smieties. Ja Jūs spējat likt kādam pasmieties, tad ziniet, ka Jūs šim (vai šiem) cilvēkam esat palīdzējis atbrīvot diezgan plašu emociju amplitūdu. Turklāt būtiski atzīmēt - pozitīvu emociju amplitūdu. Smiekli atbrīvo cilvēkus no maskām. 

   Sasmīdiniet savu publiku, un tā Jūs iemīlēs. Arī es esmu novērojis, ka Latvijas konferencēs uz izķeršanu ir tie daži runātāji, kuri dabīgi spēj sasmīdināt savu auditoriju.

   Pieprasītāki vienmēr būs tie vadītāji, lektori, pedagogi, iedvesmotāji, kuri dos iespēju publikai smieties. Izklaide patīk visiem.

   Bet es neesmu Stand-up komiķis...

   Kāds no Jums tagad nopūšas, vai ne?

   Ko nu es! Lai Skutelis, Busulis un Zeltiņš ar to nodarbojas!

   Bet pagaidiet - Jums nav jākļūst uzreiz par stand-up komiķiem! Gaumīga humora izjūta piemīt arī nopietnu uzņēmumu vadītājiem, iedvesmotājiem u.c.

   Jums vajadzētu tikai noticēt tam, ko saka miljons rakstnieku, stāstnieku un aktieru - HUMORA IZJŪTU VAR ATTĪSTĪT KATRS. Tas nav iedzimts talants.

   Tas ir skaidrs - izcili, veiksmīgi un pieprasīti runātāji ir apveltīti ar labu humora izjūtu. Var teikt, ka šī īpašā izjūta ir viena no obligātajām prasmēm, kas jāapgūst, ja virzāties uz izcila runātāja karjeru.

   (Runas skolas Storytelling kursā ir pat atsevišķa nodarbība, veltīta humora potenciāla meklēšanai Jūsu stāstā.)

   Humors ir tāds pats arods kā pavārmāksla - Jūs cepat rausi tik ilgi, kamēr sanāk izcils rausis. Tad Jūs dzirdat atsauksmes par Jūsu rausi, jūtat, ka draugi prasa padalīties ar recepti. Ja tā, tad rausis ir izdevies.

   Ir 3 veidi, kā attīstīt HUMORA IZJŪTU:

   1) Gandrīz katrā instrukcijā "Kā kļūt par komiķi" tiek pieminēta šī īpašība - iemācieties dzirdēt un uzreiz reaģēt uz dzirdēto. Tam ir jābūt kā ping pongam: saņēmu-atdevu. Vislabāk to var attīstīt improvizācijas teātra kursos vai arī draugu lokā, kurā viss notiek bez bremzēm. Tieši tā - BEZ BREMZĒM ir labs sākums!

   2) (šis ir mans mīļākais ieteikums) Mans režijas pedagogs Pēteris Krilovs arī apgalvoja, ka humora izjūtu var attīstīt. Viņš teica, ka jālasa augsta līmeņa komēdijas literatūra. Pēc principa, Tu esi tas, ko Tu ēd, Tu esi tas, ko Tu skaties, Tu esi tas, ko Tu lasi.

   Lūk ir mans top3 literatūras sarakstiņš:

   - Ilfs un Petrovs "12 krēsli",
   - Henrijs Hics "Vāveres sienā" (Henry Hitz "Squirrels in the wall"),
   - Deivids Sedaris "Es runāt smuki vienu dienu" (David Sedaris "Me talk pretty one day").

   Lasot šāda veida literatūru, Jūs it kā “piesūksieties” ar humora sajūtu, ar vieglumu, ar smieklīgām, gaumīgām asociācijām, ar neparastiem pavērsieniem. Jūs vienkārši sāksiet to visu redzēt sev apkārt.

   3) Komiķa Stīva Mārtina ieteikums fantāzijas attīstīšanai: izmantojiet "Ja nu..." (what if...) metodi, un kādu sadzīvisku vai vienkāršu situāciju attīstiet līdz neprātīgam, absurdam scenārijam. Pēc katras situācijas beigām, sāciet atkal ar "Ja nu ..." un fantazējiet bez ierobežojumiem!

   Vēl daži ieteikumi, kā attīstīt humora izjūtu:

   1. Asociatīvās domāšanas un vārdu krājuma attīstīšanas vingrinājumi.
   2. Storytelling KLĀTIENES praktiskās darbnīcas.
   3. Izcilu stāstu piemēri un Storytelling lekcija.

   Section